Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2014, sygn. IPPB2/415-13/14-2/MK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-13/14-2/MK1
1. Czy istnieje możliwość uzyskania zwrotu części niektórych wydatków poniesionych na materiały budowlane (do budowy budynku rekreacji indywidualnej z w/w cechami) zakupionych w 2013 roku?2. Czy wyżej opisany budynek rekreacji indywidualnej może być budynkiem mieszkalnym w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 roku o zwrocie niektórych wydatków poniesionych na budownictwo mieszkaniowe?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 3 stycznia 2014 r. (data wpływu 7 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w zakresie prawa do uzyskania zwrotu poniesionych wydatków - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w zakresie prawa do uzyskania zwrotu poniesionych wydatków.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca razem z żoną są właścicielami działki nr 76/10 o powierzchni 1000 m2 w miejscowości B. gmina J. Działka posiada dostęp do drogi publicznej (drogi gminnej). Gmina opracowując plan zagospodarowania określiła ten grunt jako przeznaczony pod zabudowę letniskową. Po złożeniu wniosku małżonkowie otrzymali pozwolenie na budowę budynku rekreacji indywidualnej i rozpoczęli budowę według typowego budynku stałego zamieszkania Będzie to budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 116 m2 ocieplony wełną mineralną oraz wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje: wodna, elektryczna, kanalizacyjna (kanalizacja miejska jest w drodze gminnej przy działce) oraz grzewcza, pozwalające na całoroczne zamieszkanie. Budowany dla nas budynek rekreacji indywidualnej będzie służył zaspokojeniu naszych własnych potrzeb mieszkaniowych. W mającym być wybudowanym budynku Wnioskodawca planuje wraz z żoną zamieszkać nastąpi pewna stałość pobytu. Ponadto Wnioskodawca wraz z żoną uzyskali informację w Urzędzie Gminy J., iż będzie istniała możliwość zmiany przeznaczenia i funkcji działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na budowlaną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty