Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2014, sygn. IBPP4/443-289/14/BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-289/14/BP
Czy sprzedaż wypełnia definicję sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 26 czerwca 2014 r. (data wpływu 1 lipca 2014 r.) uzupełnionym pismem z 10 września 2014 r. (data wpływu 17 września 2014 r.), o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz konieczności dokonania korekty podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 lipca 2014 r. został złożony do Organu wniosek o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz konieczności dokonania korekty podatku naliczonego. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 10 września 2014 r. (data wpływu 17 września 2014 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 4 września 2014 r. znak: IBPP4/443-289/14/BP.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka prowadzi działalność w zakresie transportu, dystrybucji gazu płynnego w butlach (LPG), handlu gazami technicznymi oraz prowadzi stację autogazu.
Dla całego przedsiębiorstwa prowadzona jest jedna księga główna i księgi pomocnicze oraz jedna ewidencja śr. trwałych w której na każdej karcie środka trwałego jest opis jego miejsca użytkowania.
W br spółka zamierza dokonać sprzedaży części przedsiębiorstwa obejmującego transport, marketing oraz dystrybucje gazu płynnego (LPG) pozostawiając w swoim zakresie handel gazami technicznymi oraz stacje autogazu. Przedmiotem sprzedaży są: sieć sprzedaży biznesu gazu butlowego (LPG) zorganizowaną przez spółkę w i w promieniu kilkudziesięciu kilometrów wokół przez którą to rozumie się listę odbiorców, zobowiązania i wierzytelności wynikające z zawartych umów z punktami sprzedaży gazu, ruchomości związanych ze sprzedażą LPG tj. pojazdy, stelaże do przewozu butli gazowych itp., prawa i obowiązki wynikające z umów z odbiorcami i dostawcami oraz innych umów związanych z prowadzenie sprzedaży gazu LPG, umowy z odbiorcami i inne umowy, wartość gazu LPG będącego w magazynie na dzień zawarcia umowy sprzedaży, wszelkiego rodzaju wartości niematerialno - prawne związane ze sprzedażą gazu LPG tj. własność intelektualna, znaki towarowe, prawa autorskie, licencje, wszelka kompletna dokumentacja związana z działalnością dotycząca sprzedaży gazu LPG, pracownicy zatrudnieni przy sprzedaży gazu LPG.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty