20.03.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2013, sygn. IBPBI/1/415-1591/12/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-1591/12/BK

w zakresie ustalenia momentu uzyskania przychodu ze zbycia towarów handlowych za pośrednictwem serwisów internetowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2012 r. (data wpływu do tut. Biura 20 grudnia 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia momentu uzyskania przychodu ze zbycia towarów handlowych za pośrednictwem serwisów internetowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2012 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w indywidualnej sprawie, dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia momentu uzyskania przychodu ze zbycia towarów handlowych za pośrednictwem serwisów internetowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 20 grudnia 2012 r. Wnioskodawca rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży wysyłkowej odzieży nowej, głównie poprzez serwis Allegro oraz inne serwisy umożliwiające sprzedaż wysyłkową, np. Szafa. Główna klasyfikacja działalności to PKD 47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet.

Od początku działalności Wnioskodawca rozlicza się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wnioskodawca nie posiada kasy fiskalnej. Do chwili obecnej Wnioskodawca nie przekroczył limitu 150.000 zł, pozwalającego mu na korzystanie ze zwolnienia z podatku VAT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne