09.04.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2013, sygn. ITPB4/415-3b/13/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/415-3b/13/TK

Czy w związku z podziałem Spółki, w sytuacji gdy podział ten nastąpi przez wydzielenie części majątku i przeniesienie go na spółkę już istniejącą lub nowo zawiązaną, przy czym w ramach wydzielenia dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki już istniejącej lub nowo zawiązanej ze środków zgromadzonych na kapitale zapasowym Spółki, po stronie Wnioskodawcy jako płatnika powstanie obowiązek pobrania od wspólników Spółki zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych zgodnie z art. 41 ust. 1, 4 i 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 stycznia 2013 r. (data wpływu 5 lutego 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania po stronie wspólników przychodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w związku z podziałem spółki przez wydzielenie, gdzie w ramach wydzielenia dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki już istniejącej lub nowo zawiązanej ze środków zgromadzonych na kapitale zapasowym oraz wynikających z tego faktu obowiązków Spółki jako płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lutego 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania po stronie wspólników przychodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w związku z podziałem spółki przez wydzielenie, gdzie w ramach wydzielenia dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki już istniejącej lub nowo zawiązanej ze środków zgromadzonych na kapitale zapasowym oraz wynikających z tego faktu obowiązków Spółki jako płatnika.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne