09.06.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2011, sygn. IPPB5/423-273/11-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-273/11-2/DG

Czy pobrane przez bank odsetki od kredytu inwestorskiego oraz prowizję bankową należy zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie ich zapłaty, czy raczej jako koszt wytworzenia zapasów wydatki te należy zaliczyć do kosztów podatkowych w dniu uzyskania przez Spółkę przychodów podatkowych z tytułu sprzedaży wybudowanych lokali wraz z gruntem?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16.03.2011r. (data wpływu 30.03.2011r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu potrącenia kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 marca 2011r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określania kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka będąc deweloperem prowadzi działalność gospodarczą polegającą na realizacji inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego z przeznaczeniem na sprzedaż. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej spółka jednocześnie realizuje obecnie trzy równoległe inwestycje. W celu przyspieszenia i umożliwienia realizacji jednej z nich spółka pozyskała kredyt celowy tzw. kredyt inwestorski przeznaczony tylko i wyłącznie na finansowanie tej inwestycji. Uruchomienie środków z kredytu następuje w transzach w wysokości adekwatnej do postępu robót budowlanych (na podstawie przedstawianych protokołów odbioru robót i faktur potwierdzających wykonanie prac). Inwestycja realizowana jest przez okres 2 lat podatkowych. Pozostałe inwestycje prowadzone są ze środków własnych pochodzących głównie z przedpłat od przyszłych nabywców.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne