Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2011, sygn. ITPB1/415-943a/11/HD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-943a/11/HD
Zakres kwalifikacji źródła przychodów i skutków podatkowych z tym związanych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 września 2011 r. (data wpływu 8 września 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji źródła przychodów i skutków podatkowych z tym związanych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie kwalifikacji źródła przychodów i skutków podatkowych z tym związanych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Od dnia 1 lipca 2005 r. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług noclegowych, dysponując bazą noclegową w ilości 11 pokoi, umiejscowionych w dwóch budynkach mieszkalnych. Wnioskodawca wraz z rodziną zamieszkuje w trzecim budynku, w którym nie prowadzi usług najmu. Wszystkie budynki są częścią składową gospodarstwa rolnego. Wnioskodawca jest rolnikiem, a budynki znajdują się na terenach wiejskich.
Wnioskodawca podaje, że poza sezonem letnim działalność gospodarcza jest zawieszana. W okresach zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej Wnioskodawca prowadził wynajem pokoi, w których liczba wynajmowanych pokoi nie przekroczyła dwóch. W miesiącach poza sezonem Wnioskodawca zgłaszał zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej ze względu na fakt, iż pokoje były rzadko wynajmowane. Ponadto był przekonany, iż może wówczas korzystać ze zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług w związku z tym, iż jest rolnikiem i wynajmował do 5 pokoi. Wnioskodawca podkreśla, że tylko jeden z budynków składający się z trzech pokoi posiada centralne ogrzewanie, natomiast drugi budynek jest nieogrzewany.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty