Wyrok NSA z dnia 17 kwietnia 2018 r., sygn. II GSK 1635/16
Transport
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Kabat-Rembelska Sędzia NSA Andrzej Kisielewicz (spr.) Sędzia del. WSA Cezary Kosterna Protokolant Sylwia Koszewska po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej K. O., R. K. - A. s.c. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlk. z dnia 22 grudnia 2015 r. sygn. akt II SA/Go 784/15 w sprawie ze skargi K. O., R. K. - A. s.c. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Rzepinie z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od K. O., R. K. - A. s.c. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze 1800 zł (tysiąc osiemset złotych) tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 22 grudnia 2015 r. sygn. akt II SA/Go 784/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim oddalił skargę K. O. i R. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Rzepinie z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym.
Ze stanu faktycznego sprawy przyjętego przez Sąd I instancji wynika, że w dniu [...] grudnia 2014 r. na zjeździe z drogi krajowej [...] został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Oddziału Celnego w S. ciągnik samochodowy marki [...] nr rej. [...] wraz z naczepą ciężarową nr rej. [...], prowadzony przez S. T. Podczas kontroli stwierdzono, że kierowca wykonywał przewóz drogowy pojazdem wyposażonym w cyfrowe urządzenie rejestrujące, do którego podłączone zostało niedozwolone urządzenie dodatkowe - magnes - wpływające na niewłaściwe funkcjonowanie urządzenia rejestrującego. Ponadto analiza danych zapisanych na karcie kierowcy wykazała, że w dniu 8 grudnia 2014 r. kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy o 3 godziny i 52 minuty, skrócił dzienny odpoczynek w 24 godzinnym okresie rozliczeniowym, który rozpoczął się w dniu 9 grudnia 2014 r. o godzinie 20:31, skrócił dzienny odpoczynek w 24 godzinnym okresie rozliczeniowym, który rozpoczął się w dniu 10 grudnia 2014 r. o godzinie 23:31.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty