Zasady nadbudowy budynków zgodne z miejscowym planem - Wyrok NSA z dnia 19 czerwca 2024 r., sygn. II OSK 2415/21
Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał stanowisko, że nadbudowy wynikające z planu miejscowego są ograniczone do zmiany konstrukcji dachu bez możliwości zwiększenia liczby kondygnacji, a powierzchnie z ekokratą wymagają szczegółowej dokumentacji, aby zostały uznane za biologicznie czynne.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Andrzej Wawrzyniak Sędziowie: sędzia NSA Grzegorz Czerwiński sędzia del. NSA Jerzy Stankowski (spr.) Protokolant: starszy asystent sędziego Tomasz Muszyński po rozpoznaniu w dniu 19 czerwca 2024 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 18 lutego 2021 r. sygn. akt II SA/Kr 1324/20 w sprawie ze skargi A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w W. na decyzję Wojewody Małopolskiego z dnia 7 września 2020 roku, znak: WI-I.7840.15.21.2020.BU w przedmiocie odmowy zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 18 lutego 2021 r. sygn. akt II SA/Kr 1324/20 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa w W. na decyzję Wojewody Małopolskiego z dnia 7 września 2020 roku, znak: WI-I.7840.15.21.2020.BU. Poddaną kontroli Sadu I instancji decyzją Wojewoda utrzymał w mocy decyzję Starosty Tatrzańskiego z 30 grudnia 2019 r., znak: AB.6740.361.2019.MS, odmawiającą zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę inwestycji polegającej na rozbudowie, nadbudowie i przebudowie istniejącego obiektu zamieszkania zbiorowego świadczącego usługi hotelarskie wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą w tym rozbudową, nadbudową i przebudową istniejącego budynku, budową chodników, przejazdów zewnętrznych, ramp, schodów i dojść zewnętrznych, murów oporowych i skarp terenowych, zewnętrznych miejsc postojowych wraz z dojazdami do nich, terenów zieleni urządzonej, rekreacyjnej; budowie zewnętrznej instalacji wodociągowej, budowie i przebudowie zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, budowie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, budowie zewnętrznej instalacji oświetlenia terenu, na działkach nr ewid. [...], [...] obręb [...] w Z.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
