Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.536.2024.1.PP
W zakresie ustalenia: - czy wyodrębnione przez Wnioskodawcę Wydziały: Wydział C, Wydział D, Wydział E i Wydział F, które wskutek rozważanego Podziału zostaną wydzielone i przeniesione do Spółek SPV będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa (dalej: „ZCP”) w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT, - czy wyodrębnione przez Wnioskodawcę Centrum (…), które wskutek rozważanego Podziału pozostanie w A, będzie stanowić ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT, - czy na skutek Podziału nie dojdzie do powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy stosownie do art. 12 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 września 2024 roku wpłynął Państwa wniosek z 24 września 2024 roku o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:
- czy wyodrębnione przez Wnioskodawcę Wydziały: Wydział C, Wydział D, Wydział E i Wydział F, które wskutek rozważanego Podziału zostaną wydzielone i przeniesione do Spółek SPV będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa (dalej: „ZCP”) w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT,
- czy wyodrębnione przez Wnioskodawcę Centrum (…), które wskutek rozważanego Podziału pozostanie w A, będzie stanowić ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT,
- czy na skutek Podziału nie dojdzie do powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy stosownie do art. 12 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy CIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A S.A. (dalej: „Wnioskodawca”, „A”) należy do grupy kapitałowej (…) (dalej: „Grupa (…)”). Wnioskodawca posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz jest polskim rezydentem podatkowym, tj. podlega na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty