Interpretacja indywidualna z dnia 4 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.589.2024.1.MC
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 przy usługach związanych z nauką pływania.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usługjest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 września 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 4 września 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy, usług polegających na organizacji kursów, szkoleń oraz zajęć w zakresie nauki pływania.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca zamierza zawiązać Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zwana „Spółką”), która będzie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych.
Rodzaje działalności gospodarczej Spółki sklasyfikowane m.in. pod kodem PKD 85.51.Z – Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz kodem PKD 93.19.Z – Pozostała działalność związana ze sportem.
Spółka będzie mieć nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2587 z późn. zm., dalej: ustawa o CIT). Spółka nie będzie posiadać relacji handlowych z krajami stosującymi szkodliwą konkurencję podatkową w rozumieniu przepisów o cenach transferowych. Wnioskodawca zamierza, aby Spółka prowadziła działalność edukacyjno-szkoleniową na terenie kraju.
Działalność ta ma polegać na m.in. prowadzeniu kursów, szkoleń, zajęć w zakresie nauki pływania. Wnioskodawca zamierza, by Spółka uzyskała status jednostki objętej systemem oświaty w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe. Spółka będzie posiadała status placówki oświatowo-wychowawczej określonej w art. 2 pkt 3 ustawy Prawo oświatowe. Zgodnie z art. 8 ustawy Prawo oświatowe placówka może być placówką publiczną lub placówką niepubliczną utworzoną m.in. przez osoby prawne. Placówka prowadzona przez Spółkę będzie niepubliczną placówką oświatowo – wychowawczą. W celu utworzenia niepublicznej placówki oświatowej Spółka zgodnie z art. 168 Prawo oświatowe uzyska wpis do ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego, obowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu publicznych szkół i placówek.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty