Interpretacja indywidualna z dnia 15 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.71.2024.2.JF
Skutki podatkowe łączenia spółek.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
7 lutego 2024 r. wpłynął Państwa wniosek 7 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy w związku z planowanym łączeniem się A., C. oraz F., w wyniku którego Wnioskodawca otrzyma Nowe Udziały, a byt prawny Spółki Przejmowanej 1 ustanie, po stronie Wnioskodawcy, jako dotychczasowym wspólniku Spółki Przejmowanej 1, dojdzie do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo pismem z 10 kwietnia 2024 r. (wpływ do organu 11 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (dalej również: „A.” lub „Spółka Przejmująca”), prowadzi działalność gospodarczą w obszarze (...) dla podmiotów gospodarczych. A. podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy).
A. jest częścią większej, międzynarodowej grupy D., prowadzącej szeroką działalność gospodarczą w obszarze (...). Jedynym udziałowcem A. jest spółka prawa niemieckiego B. z siedzibą w (…) (Niemcy) (dalej: „B.” lub „Wnioskodawca”). B. podlega w Niemczech obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy).
Udziały w A. nie zostały nabyte lub objęte przez B. w wyniku transakcji wymiany udziałów albo przydzielone w wyniku łączenia lub podziału podmiotów.
D. jest również jedynym udziałowcem C. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (dalej również: „C.” lub „Spółka Przejmowana 1”). C. podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy). Udziały w C. nie zostały nabyte lub objęte przez B. w wyniku transakcji wymiany udziałów albo przydzielone w wyniku łączenia lub podziału podmiotów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty