Interpretacja indywidualna z dnia 24 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.773.2022.1.MK
Opodatkowanie zbycia towarów nowych przy zastosowaniu procedury VAT marży.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia towarów nowych przy zastosowaniu procedury VAT marży - jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 grudnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 grudnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w opodatkowania zbycia towarów nowych przy zastosowaniu procedury VAT marży.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą .... Przeważająca działalność gospodarcza sklasyfikowana jest w Polskiej Klasyfikacji Działalności (dalej jako: PKD) pod kodem:
•47.91 Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
Pozostała wykonywana działalność gospodarcza jest sklasyfikowana pod kodami:
•47.91 Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
•73.20.Z Badanie rynku i opinii publicznej
•68.20.Z Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi
•63.12.Z Działalność portali internetowych
•47.72.Z Sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
•46.90.Z Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana
•46.42.Z Sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia
Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej jako VAT). Działalność gospodarcza Wnioskodawcy polega na zakupie ekskluzywnych, krótkich serii markowego obuwia sportowego oraz późniejszej sprzedaży tych towarów. Towary którymi handluje Wnioskodawca nie stanowią: dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich, antyków w rozumieniu art. 120 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.2022.931 z dnia 2022.04.29; dalej także jako ustawa VAT). Zakup obuwia następuje poprzez Internet od osób prywatnych nieprowadzących działalności gospodarczych które nie są podatnikami, o których mowa w art. 15 ustawy VAT, lub niebędących podatnikami podatku od wartości dodanej. Osoby prywatne, nabywają obuwie bezpośrednio od firm dystrybucyjnych jako konsumenci. Wnioskodawca przy zakupie towarów zawiera ze sprzedającym umowę kupna, której wzór stanowi załącznik do wniosku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty