Interpretacja indywidualna z dnia 1 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.381.2022.2.JG
Czy opisana w stanie faktycznym działalność Spółki w zakresie projektów w Obszarze I-II realizowanych w 2020 r. spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z dodatkowego odliczenia w ramach tzw. ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe,
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy opisana w stanie faktycznym działalność Spółki w zakresie projektów w Obszarze I-II realizowanych w 2020 r. spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z dodatkowego odliczenia w ramach tzw. ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 lipca 2022 r., (data wpływu 18 lipca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
A.
X Sp. z o.o. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) z siedzibą w (…) jest Spółką utworzoną na podstawie prawa polskiego, posiadającą siedzibę działalności w Polsce.
Spółka została założona w 2012 r., jest podatnikiem CIT i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca jest podmiotem świadczącym kompleksowe usługi (projektowanie, produkcja i montaż) w zakresie konstrukcji stalowych stanowiących elementy ciągów technologicznych na potrzeby różnych branż przemysłu. Spółka specjalizuje się w obsłudze kontraktów na zaprojektowanie, wytworzenie i montaż konstrukcji stalowych ciągów technologicznych do transportowych systemów produkcyjnych. Spółka świadczy usługi projektowo-produkcyjno-montażowe przede wszystkim na terenie Europy i obsługuje głównie takie branże jak motoryzacyjna, przemysł budowlany oraz przemysł konstrukcji stalowych. Wnioskodawca dysponuje własną bazą produkcyjną, w tym halami wytwórczymi z adekwatnym zapleczem technicznym gwarantującym realizację każdego zlecenia w profesjonalny sposób. Oprócz zaplecza technicznego Spółka posiada w pełni wykwalifikowaną kadrę projektantów i kadrę produkcyjną o wieloletnim doświadczeniu w branży konstrukcji stalowych. Zdobyte doświadczenie oraz zastosowanie nowoczesnych technologii spawania i łączenia w oparciu o kompilację cyfrowych projektów i gabarytowe procesy produkcyjne gwarantują uzyskanie jakości opisanej normami konstrukcyjnymi i powtarzalności wytwarzanych elementów konstrukcyjnych. Pozwalają również na całkowitą elastyczność dla wymogów produkcji jednostkowej, przy optymalnym wykorzystaniu surowców i materiałów. Wnioskodawca prowadzi działalność w ramach trzech głównych obszarów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty