Interpretacja indywidualna z dnia 18 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.508.2022.2.MG
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 maja 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił Pan wniosek – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z dnia 27 lipca 2022 r.
Opis zdarzenia przyszłego
Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której zamierza świadczyć usługi programistyczne. Pana przeważającą działalnością, wpisaną do ewidencji CEiDG, jest PKD 62.01.Z - Działalność związana z oprogramowaniem. Jest Pan opodatkowany liniową stawką podatku dochodowego w wysokości 19% i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Objęty jest Pan nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w RP w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: UPDOF).
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierza Pan wykonywać prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawców, które będą prowadzić do powstania rozwiązań dedykowanych m.in. dla branży automotive. Czynności wykonywane przez Pana będą obejmować programowanie robotów przemysłowych online oraz programowanie offline.
Usługa programowania online będzie wykonywana bezpośrednio w miejscu wskazanym przez Kontrahenta. Programowanie offline to przygotowanie kodu źródłowego programu wraz z parametrami ruchu robota oraz zmiennymi logicznymi determinującymi współpracę robota z otoczeniem, w którym pracuje i jest zainstalowany. Usługa programowania offline wykonywana będzie w siedzibie Kontrahenta, gdzie nastąpi uruchomienie i test programu na robocie. Każdy robot przemysłowy jest programowany w dedykowanym języku i środowisku programistycznym, stworzonym przez producenta robota. Języki programowania robotów zostały opracowane na podstawie istniejących języków programowania popularnych w informatyce. Ich strukturę, w zależności od generacji kontrolerów robotów, można łatwo porównać ze strukturą języków programowania poszczególnych generacji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty