Interpretacja indywidualna z dnia 15 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.200.2022.2.IM
W sprawie ulgi badawczo-rozwojowej
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 marca 2022 r. za pośrednictwem systemu ePUAP wpłynął Państwa wniosek, uzupełniony 4 lipca 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca Sp. z o. o (dalej: „” lub „”), jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”). Spółka uzyskuje przychody inne niż z zysków kapitałowych. Spółka nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1402). Działalność Spółki nie jest prowadzona na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 482), a także nie jest prowadzona na podstawie decyzji o wsparciu, o której mowa w ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1752). Spółka zalicza się do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Wnioskodawca Sp. z o.o. jest podmiotem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym dn. 17.11.2021 (KRS (…)), do którego dnia 4 lutego 2022 r. wniesiona została, wydzielona z jednoosobowej działalności gospodarczej (…)(…) – (…) (NIP (…)), zorganizowana część przedsiębiorstwa dedykowana prowadzeniu działalności w zakresie projektowania oraz wykonywania ... oraz innych specjalistycznych urządzeń badawczych i laboratoryjnych. Jednym z elementów przeniesionej zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest własność intelektualna, tj. wiedza, doświadczenie oraz technologia umożliwiająca realizację zaawansowanych projektów, rozwijana zarówno przez przedsiębiorstwo (…)(…) – (…), a później również przez Spółkę Wnioskodawcę Sp. z o.o., w ramach systematycznie prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej. Zamieszczony w niniejszym wniosku opis stanu faktycznego, posiadanej technologii oraz dotychczas realizowanych prac B+R odnosi się do działalności zarówno (…)(…) – (…) (do dnia przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Wnioskodawcy Sp. z o.o., tj. 4 lutego 2022r.), jak i Wnioskodawcy Sp. z o.o. (od dnia przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa z (…)(…) – (…), tj. 4 lutego 2022r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty