Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.86.2022.2.AN
- Czy opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym prace prowadzone przez Wnioskodawcę stanowią działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako „Ustawa o CIT”); - Czy koszty wskazane przez Wnioskodawcę w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2-3 Ustawy o CIT, a w rezultacie, czy Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania z ulgi B+R w szczególności w stosunku do tych kosztów.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 lutego 2022 r., za pośrednictwem systemu ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, uzupełniony 15 kwietnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”), swoją działalność rozpoczęła xxx r. Przedsiębiorstwo jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem (…), NIP (…), REGON (…). Spółka nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Spółka nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz.U. z 2015 r., poz. 1710 z 2016 r., poz. 1206 oraz z 2017 r. poz. 1089 i 2201). Spółka nie przekazuje do GUS sprawozdań z działalności badawczo-rozwojowej-PNT-01.
Opis firmy.
Spółka jest polskim rodzinnym przedsiębiorstwem, którego celem jest stałe udoskonalanie procesów produkcyjnych, podnoszenie efektywności pracy oraz jakości. Główna działalność spółki obejmuje produkcję elementów metalowych na indywidualne zlecenie klientów, głównie z branży maszyn rolniczych i budowlanych (…). Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników, a wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 gwarantuje, że produkowane wyroby spełniają najwyższe standardy jakościowe. Główne PKD działalności firmy: 25.62.Z Obróbka mechaniczna elementów metalowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty