25.04.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.122.2022.2.WL

Rozstrzygnięcie czy przeniesienie własności nieruchomości z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników proporcjonalnie do ustalonych w umowie Spółki udziałów w zyskach i stratach, będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem VAT.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia czy przeniesienie własności nieruchomości z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników proporcjonalnie do ustalonych w umowie Spółki udziałów w zyskach i stratach, będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem VAT, jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 lutego 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Spółki z 6 lutego 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy rozstrzygnięcia czy przeniesienie własności nieruchomości z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników proporcjonalnie do ustalonych w umowie Spółki udziałów w zyskach i stratach, będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz czy przeniesienie to będzie korzystało ze zwolnienia od podatku.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 kwietnia 2022 r. (data wpływu).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

... - SPÓŁKA JAWNA (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie działalności medycznej (przedmiot przeważającej działalności - PKD: 86.21.Z - praktyka lekarska ogólna).

Jedynymi wspólnikami spółki są ..., ... oraz ....

Działalność Wnioskodawcy w całości jest zwolniona z podatku VAT.

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej Spółka dokonała nabycia nieruchomości - działki gruntu o nr ew. 1 położonej w ..., przy ulicy …, w gm. …, dla których Sąd Rejonowy w … … Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr … zabudowanej budynkiem gospodarczym. Budynek gospodarczy, który znajdował się na nieruchomości w chwili jej zakupu został następnie rozebrany. Nieruchomość nie została wprowadzona do ewidencji środków trwałych. Spółka nie dokonuje odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne