18.03.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.453.2021.2.MBD

W zakresie ustalenia, czy Koszty Kwalifikowane ponoszone na działalność prowadzoną za pośrednictwem Spółki w zakresie tworzenia budek i lamp akustycznych oraz prac research and development mogą być odliczone od podstawy opodatkowania w ramach tzw. ulgi na działalność badawczo-rozwojową na zasadach określonych w art. 18d Ustawy CIT.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 września 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 sierpnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Koszty Kwalifikowane ponoszone na działalność prowadzoną za pośrednictwem Spółki w zakresie tworzenia budek i lamp akustycznych oraz prac research and development mogą być odliczone od podstawy opodatkowania w ramach tzw. ulgi na działalność badawczo-rozwojową na zasadach określonych w art. 18d Ustawy CIT.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 listopada 2021 r. (wpływ do Organu 16 listopada 2021 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego (ostatecznie przeformułowany w uzupełnieniu wniosku z 10 listopada 2021 r.)

Spółka działa w branży budek konferencyjnych oraz lamp akustycznych o różnorodnym przeznaczeniu i indywidualnym charakterze, wykonywanych w odpowiedzi na specjalne zamówienie danego klienta. Na przestrzeni lat budki oraz lampy akustyczne wykonywane przez Spółkę zyskały renomę ze względu na swoją innowacyjność, funkcjonalność, stosowanie niespotykanych do tej pory rozwiązań oraz jakość wykonania, dzięki czemu Spółka stała się wiodącym producentem tego rodzaju budek oraz lamp akustycznych. Profil prowadzonej działalności powoduje, że każdy produkt stworzony przez Spółkę jest wyrazem indywidualnych potrzeb klienta. Spółka realizuje swą działalność dzięki zatrudnianiu wykształconych projektantów, konstruktorów i fachowców, na podstawie zawieranych z nimi umów o pracę lub umów cywilnoprawnych (zlecenia lub umów o dzieło). W dalszej części niniejszego wniosku osoby te określane będą zbiorczo jako „pracownicy”, przy czym definicja ta nie obejmuje osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, z którymi Spółka zawiera umowy cywilnoprawne, np. zlecenia, współpracy lub o dzieło.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne