Interpretacja indywidualna z dnia 19 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.728.2024.1.JMS
Działalność badawczo-rozwojowa.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą prawną - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2587 z późn. zm.). Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, posiada siedzibę w Polsce i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem CIT od całości swoich dochodów.
Grupa, której częścią jest Wnioskodawca oferuje (…), (…). Wnioskodawca będący częścią Grupy (…) w Polsce prowadzi działalność polegającą na (…) (dalej: „automatyzacja (…)”). Realizowane przez Wnioskodawcę zlecenia polegają na projektowaniu, programowaniu oraz uruchamianiu nowoczesnych oraz niezawodnych zautomatyzowanych (…). Realizowane projekty nakierowane są na automatyzację i optymalizację procesów. Automatyzacja (…) obejmuje zazwyczaj szeroki zakres czynności począwszy od (…) tj. (…), poprzez przeniesienie (…) w celu (…).
W niektórych większych projektach, w których (…) odbywa się przez (…) o ściśle określonych parametrach (standaryzowane) automatyzacja obejmuje również (…). Indywidualne rozwiązania zaprojektowane przez Wnioskodawcę pozwalają na obsługę wszystkich działań (…) i (…), zapewniając znaczny wzrost wydajności instalacji i identyfikowalności produktów, z pozytywnymi skutkami wodospadu, które poprawiają cały łańcuch (…). Automatyczne systemy obsługi (…) są opracowywane po dokładnej analizie sytuacji początkowej, rodzaju produktu do przechowywania i celów biznesowych każdego klienta. (…) zostaje opracowany przy użyciu oprogramowania symulacyjnego, zdolnego do identyfikacji najlepszych rozwiązań (…) od pierwszej fazy projektowania. Głównym celem jest zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa w postępowaniu z produktami oraz zapewnienie identyfikowalności. Skuteczne zarządzanie (…) ma również zasadnicze znaczenie dla umożliwienia klientom Wnioskodawcy optymalizacji przepływu produkcji zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem rynku, (…), zminimalizowania błędów i wykorzystania dostępnej (…). Każdy rodzaj systemu obsługi (…) wykorzystuje technologię (…).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty