Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.371.2021.2.ACE
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 lutego 2022 r. (data wpływu). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 ustawy o PIT. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania oprogramowania. Wybraną przez Wnioskodawcę formą opodatkowania jest - zgodnie z art. 30c ustawy o PIT - podatek liniowy.
Zasadniczą działalnością wykonywaną w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę jest szeroko rozumiany proces projektowania, tworzenia oraz modyfikowania kodów komputerowych („Utwory”) na zlecenie kontrahenta. W szczególności, Wnioskodawca zajmuje się tworzeniem, projektowaniem oraz implementacją oprogramowania. Tworzenie oprogramowania przez Wnioskodawcę polega na tworzeniu odrębnego kodu komputerowego, który następnie posiada określone przez kontrahenta funkcjonalności oraz elementy.
Usługami świadczonymi przez Wnioskodawcę są w szczególności prace programistyczne - tj. prace polegające na stworzeniu kompleksowego rozwiązania dotyczącego danego oprogramowania (przygotowanie dokumentacji technicznej, zbudowanie koncepcji, wykonanie oprogramowania działającego na danej infrastrukturze, przetestowanie rozwiązania oraz jego wdrożenie) oraz proponowaniu nowych rozwiązań w zakresie tworzonego oprogramowania („”). Językami programowania używanymi przez Wnioskodawcę są języki programowania TypeScript (interfejs użytkownika) oraz Solidity.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty