Interpretacja indywidualna z dnia 9 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.214.2021.2.DS
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 24 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 stycznia 2022 r. (wpływ 2 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca świadczy usługi jako niezależny programista dla podmiotu z siedzibą w Polsce (dalej jako Spółka). Wnioskodawca tworzy programy przeznaczone dla klientów Spółki. Wnioskodawca tworzył i rozwijał oprogramowanie w językach (…) Wnioskodawca przede wszystkim tworzył oprogramowanie związane z programem do zarządzania przedsiębiorstwem i (…).
Platforma ta jest pewną bazą, w oparciu o którą możliwe jest stworzenie rozwiązań dostosowanych do potrzeb konkretnego odbiorcy związanych ze specyfiką procesów sprzedaży, marketingu, finansów, kadr, wsparcia klienta, czy analizy danych. Dodatkowo możliwe jest tworzenie również innych rozwiązań, autonomicznych aplikacji dostoswanych do działalności klienta, których nie posiada podstawowa wersja oprogramowania. Wnioskodawca tworzył przykładowo program do automatycznej wysyłki powiadomień windykacyjnych, program do automatyzacji procesu obsługi reklamacji, niestandardowy system rabatowy, system zarządzania projektami i ich budżetami i wiele innych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty