Interpretacja indywidualna z dnia 9 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.97.2021.1.MK1
Ustalenie przychodu z tytułu dyskonta od obligacji nabytej na rynku wtórnym i związanych z tym obowiązków płatnika
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 stycznia 2021 r. (data wpływu 29 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dotyczącym ustalenia przychodu z tytułu dyskonta od obligacji nabytej na rynku wtórnym i związanych z tym obowiązków płatnika - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dotyczącym ustalenia przychodu z tytułu dyskonta od obligacji nabytej na rynku wtórnym i związanych z tym obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny / zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (….) z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzi działalność bankową w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (j.t. Dz. U. z 2020 roku, poz. 1896 ze zm.). Wnioskodawca prowadzi także, (…), działalność maklerską, o której mowa w art. 69 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (j.t. Dz. U. z 2020 roku, poz. 89, ze zm; dalej: „UOIF”). W celu prowadzenia działalności maklerskiej w ramach struktury Wnioskodawcy została wyodrębniona specjalistyczna jednostka organizacyjna, tj. Biuro Maklerskie (…) (dalej: „BM”).
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca, poprzez BM, świadczy m.in. czynności polegające na przyjmowaniu i przekazywaniu zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych czy czynności polegające na wykonywaniu zleceń nabycia i zbycia instrumentów finansowych na rachunek dającego zlecenie. Wnioskodawca prowadzi także depozyt papierów wartościowych, ewidencję papierów wartościowych, księgę akcyjną dla akcji imiennych, rachunki papierów wartościowych i rachunki pieniężne oraz innego rodzaju rachunki i rejestry (np. rejestr sponsora emisji).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty