W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny prawa własności nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych dokonania operacji zabezpieczenia waluty wirtualnej (np. Y) i otrzymania w zamian kryptowaluty X.
Darując żonie nabyte nieruchomości rolne Wnioskodawca utraci prawo do stanowiącego pomoc de minimis zwolnienia z art. 9 pkt 2 uPCC.
Sprzedaż zespołu składników materialnych i niematerialnych będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Ewentualna dodatnia wartość firmy, która by powstała w wyniku Transakcji, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Skoro przedmiotem umowy zamiany będzie również udział w budynku niemieszkalnym (garaż), to umowa zamiany nie będzie zwolniona od PCC na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej.
W zakresie zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych organizacji pożytku publicznego z tytułu umowy sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania domu w złym stanie technicznym
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ugody i otrzymania kwoty 400.000 zł.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia aportu do spółki kapitałowej.
Wnioskodawczyni nabyła udział w dopuszczalnej wysokości (tj. 1/3), jednakże część tego udziału nabyła tytułem dziedziczenia, a część tytułem działu spadku, zatem nie może skorzystać ze zwolnienia z art. 9 pkt 17 PCC.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości w sytuacji gdy Wnioskodawczyni nie mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a notariusz nie pobrał podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nie ma zastosowania do przypadków, gdy sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku od towarów i usług.
Skoro w drodze dziedziczenia wnioskodawczyni nabyła nieruchomości w udziałach nie przekraczających 50% w każdej z nieruchomości (tj. 1/6 i 1/2 udziału) - to w tym przypadku spełnione są warunki do zwolnienia określone w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zamiana nieruchomości zabudowanej Budynkiem Z (który po zamianie ma być wykorzystywany na cele z zakresu szkolnictwa) na nieruchomość zabudowaną Budynkiem A – gdzie wnioskodawca będzie prowadzić opisaną we wniosku działalność leczniczą podlega wyłączeniu o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy PCC.
Transakcja (zakup Budynku Z w celu zamiany), w związku z wyłączeniem, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Żona wnioskodawcy jest właścicielem lokalu mieszkalnego, zatem w przedmiotowej sprawie nie ma zastosowania przepis art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.