05.08.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.280.2020.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.280.2020.1.MC

Świadczone przez Wnioskodawcę usługi korzystają ze zwolnienia od podatku dla usługi dietetycznej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 czerwca 2020 r. (data wpływu 16 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla usługi dietetycznej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 czerwca 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla usługi dietetycznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka () została założona w celu świadczenia usług dietetycznych, jednak z uwagi na panującą pandemię COVID-19 jedyną możliwością jest realizacja tych usług zdalnie. W tym celu wytworzona została platforma dietetyczna, która będzie umożliwiała świadczenie usług dietetycznych przez Internet. Istotnym aspektem opracowanej platformy jest fakt, iż realizowana usługa dietetyczna na w/w platformie będzie możliwa do zakwalifikowania jako usługa w zakresie opieki medycznej służącej profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy, ponieważ usługa ta świadczona będzie przez lekarza w oparciu o autorskie opracowania diet dr () i pod jej bezpośrednim nadzorem. Kolejnym istotnym aspektem jest fakt, że dieta będzie tworzona w sposób indywidualny dla każdego pacjenta oddzielnie w oparciu o przeprowadzone badanie medyczne składające się z analizy i oceny stanu zdrowia pacjenta oraz analizy wyników badań krwi wykonanych i udostępnionych przez pacjenta. Celem świadczonej usługi medycznej jest profilaktyka zdrowia oraz przywracanie i poprawa zdrowia pacjenta Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy VAT usługi dietetyka mogą korzystać ze zwolnienia z VAT, ponieważ spełnione są przesłanki podmiotowe oraz przedmiotowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne