Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.348.2019.2.AGW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.348.2019.2.AGW
Brak zwolnienia od podatku usługi organizacji konferencji w części, w której finansowana jest przez uczelnie ze środków publicznych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 czerwca 2019 r. (data wpływu 17 czerwca 2019 r.), uzupełnionym w dniu 5 sierpnia 2019 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku usługi organizacji konferencji w części, w której finansowana jest przez uczelnie ze środków publicznych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 5 sierpnia 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku usługi organizacji konferencji w części, w której finansowana jest przez uczelnie ze środków publicznych.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Celami pożytku publicznego X (dalej Fundacja) są:
- Prowadzenie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, ().
- Integrowanie środowisk: ().
- Wspieranie ().
- Opracowywanie programów ().
- Prowadzenie działalności ().
- Organizowanie przedsięwzięć kulturalnych, ().
- Współpraca z ().
- Prowadzenie doradztwa ().
- Prowadzenie działalności wydawniczej.
- Prowadzenie działalności charytatywnej, zwłaszcza w zakresie ().
- Organizowanie przedsięwzięć o charakterze sportowym i rekreacyjnym.
Fundacja jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Fundacja nie prowadzi placówki oświatowej, nie posiada akredytacji w rozumieniu ustawy o oświacie.
Fundacja zorganizowała w dniach 2019 r. Konferencję pn. XXX. Konferencja ma charakter odpłatny. Opłaty dokonują uczestnicy konferencji, wpłacają zaliczki, które są potwierdzane fakturami VAT ze stawką podatku VAT 23 %. Wśród uczestników znajdują się pracownicy uniwersytetów, które oczekują wystawienia przez Fundację faktury ze stawką zw. na podstawie art. 43 ust.1 pkt 29 c, w myśl tego, że uniwersytet jako jednostka sektora finansów publicznych podlega rygorom ustawy o finansach publicznych i dysponuje środkami publicznymi, z których w całości jest sfinansowany udział w konferencji przedstawiciela uczelni.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty