06.06.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2019, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.246.2019.1.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.246.2019.1.KM

Brak opodatkowania sprzedaży prac wytworzonych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (osoby niepełnosprawne).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 kwietnia 2019 r. (data wpływu 10 kwietnia 2019 r.) uzupełnionym w dniach 16 i 28 maja 2019 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prac wytworzonych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (osoby niepełnosprawne) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniach 16 i 28 maja 2019 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prac wytworzonych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (osoby niepełnosprawne).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (ostatecznie sformułowany w uzupełnieniu z dnia 23 maja 2019 r.).

Dom Pomocy Społecznej jest jednostką organizacyjną Powiatu. Powiat jest czynnym podatnikiem VAT. DPS prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. Warsztat stwarza osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Terapia prowadzona w warsztacie jest oparta na indywidualnych programach rehabilitacji. W Warsztacie obecnie prowadzona jest terapia zajęciowa w 8 pracowniach: ceramicznej, technik różnych, gospodarstwa domowego, informatyczno-poligraficznej, plastyczno- ogrodniczej, rękodzieła artystycznego, dziewiarstwa i wikliniarsko-stolarskiej. W pracowniach tych wytwarzane są między innymi stroiki, zaproszenia, ciastka, ozdoby, dekoracje świąteczne itp. Część tych przedmiotów ma charakter użytkowy. Przedmioty te są wyceniane i sprzedawane przez osoby niepełnosprawne w siedzibie WTZ, a także na wyjazdowych integracyjnych kiermaszach. Zdarza się, że osoby dokonujące zakupu ww. przedmiotów dobrowolnie dokonują wpłaty przewyższającej cenę danego przedmiotu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne