Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.92.2019.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.92.2019.1.AP
Brak obowiązku korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w wystawionych fakturach w związku z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom dochodowości.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 listopada 2018 r. (data wpływu 27 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w wystawionych fakturach w związku z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom dochodowości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w wystawionych fakturach w związku z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom dochodowości.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (dalej: Spółka) posiada siedzibę w Polsce oraz jest zarejestrowany na potrzeby podatku od towarów usług (dalej: VAT) w Polsce. Spółka jest częścią Grupy () (dalej: Grupa).
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka produkuje, magazynuje oraz sprzedaje towary na rzecz innych podmiotów należących do Grupy w szczególności do A oraz B, posiadających siedziby oraz zarejestrowanych na potrzeby opodatkowania VAT w Szwecji (dalej z uwagi na tożsamą rolę i pozycję w Grupie określane w treści złożonego wniosku łącznie jako AB), jak również do spółek dystrybucyjnych z Grupy (dalej: C), co do zasady zarejestrowanych na potrzeby VAT w krajach docelowych, w których następuje konsumpcja towarów produkowanych przez Grupę. Transakcje pomiędzy Spółką a innymi podmiotami w Grupie są traktowane odmiennie na gruncie polskich przepisów o VAT, tj. jako transakcje krajowe w przypadku transakcji z C działającym na rynku polskim lub wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów (dalej: WDT) oraz eksport w przypadku transakcji z AB oraz pozostałymi C działającymi w innych krajach.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty