Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.43.2019.1.KS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.43.2019.1.KS
Określenie miejsca świadczenia usługi ochrony mienia dla kontrahenta zagranicznego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2019 r. (data wpływu 24 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi ochrony mienia dla kontrahenta zagranicznego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi ochrony mienia dla kontrahenta zagranicznego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca zajmuje się świadczeniem usług w zakresie ochrony mienia. W 2013 r. zawarł umowę o świadczenie usług w zakresie ochrony mienia z podmiotem zarejestrowanym i mającym siedzibę w jednym z krajów należących do Unii Europejskiej innym niż Polska (Zleceniodawca). Na podstawie zawartej z tym podmiotem umowy, Wnioskodawca przyjął na siebie obowiązki ochrony mienia Zleceniodawcy w celu zabezpieczenia go przed kradzieżą z włamaniem lub dewastacją usługa realizowana jest w Polsce. Wnioskodawca w ramach świadczonych usług ochrony zapewnia oprócz fizycznej ochrony także:
- pomieszczenie dla swojego przedstawiciela,
- system telewizji przemysłowej,
- czytnik rejestrujący patrole wykonywane przez osoby zależne od Wnioskodawcy.
Teren na którym realizowana jest ochrona nie należy ani do Wnioskodawcy, ani do Zleceniodawcy (Zleceniodawca przechowuje pojazdy na cudzym gruncie, który wykorzystywany jest wyłącznie celem tymczasowego przechowywania pojazdów przed wysyłką do docelowego odbiorcy), w szczególności Wnioskodawca nie zapewnia Zleceniodawcy dostępu do tego terenu. Ochrona pełniona jest według harmonogramu ustalonego pomiędzy Zleceniodawcą i Wnioskodawcą i który to harmonogram może ulegać zmianom. Wynagrodzenie Wnioskodawcy ustalone jest w kwocie wynikającej z iloczynu stawki roboczogodziny i ilości faktycznie przepracowanych godzin ochrony mienia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty