Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2019, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.626.2018.1.MBD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.626.2018.1.MBD
Czy Opłata za usługi stałe i Opłata zmienna podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e uCIT.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 grudnia 2018 r. (data wpływu 19 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
- Opłata za usługi stałe podlega ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e uCIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
- Opłata zmienna podlega ograniczeniu w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e uCIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
-jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Opłata za usługi stałe i Opłata zmienna podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e uCIT.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Spółka S.A. z siedzibą w X (dalej jako: Wnioskodawca, Spółka) jest spółką kapitałową będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i polskim rezydentem podatkowym.
Wnioskodawca wchodzi w skład Grupy Kapitałowej (dalej: Grupa), będącej ... producentem (). Podstawową działalność Grupy stanowi produkcja i sprzedaż ().
Wnioskodawca jest spółką zależną od Skarbu Państwa.
Mając na uwadze zmiany zachodzące w makrootoczeniu, które związane są w szczególności z globalnym trendem na ograniczenie emisji CO2, naciskami na ochronę środowiska naturalnego, rosnącą presją konkurencyjną, cenami wydobycia i transportu, a także zmianami na rynku pracy i wyzwaniami demograficznymi, rozwijanie i wdrażanie innowacji odpowiadających na powyższe wyzwania jest kluczem do utrzymania wypracowanej pozycji konkurencyjnej oraz umożliwienia dalszego rozwoju Grupy.
Zarządzanie ryzykiem obejmuje prace polegające na monitorowaniu i obniżaniu ryzyka do poziomu akceptowalnego przez zespół projektowy i wynika z konieczności odrzucenia w ramach Usług Selekcji Innowacji koncepcji, które nie rokują możliwością skonstruowania rozwiązań technologicznych nadających się do gospodarczego wykorzystania w ramach działalności prowadzonej przez Spółkę.Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty