Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.477.2018.1.BC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.477.2018.1.BC
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 września 2018 r. (data wpływu 6 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ustawy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ustawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, którą założył w dniu 27 grudnia 2016 r. Działalność jest prowadzona bez zawieszenia. Od dnia rejestracji do podatku VAT Wnioskodawca był zarejestrowany jako podatnik VAT czynny z dniem 30 grudnia 2016 r. zrezygnował ze zwolnienia z podatku VAT w art. 113 ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca zajmuje się projektowaniem wnętrz, wykonywaniem wizualizacji 3D oraz rysunków 2D.
Praca Wnioskodawcy polega na rozmowie z Klientem, pozyskiwaniu od niego wytycznych projektowych (preferowany styl, wygląd, budżet), tworzeniu układów funkcjonalnych przestrzeni (na podstawie których Klient wybiera ten najbardziej mu odpowiadający i daje ewentualne wytyczne co do ich korekty), ergonomicznym ustawieniu sprzętów AGD, RTV, doborze materiałów wykończeniowych (w projekcie są 3 poprawki, podczas których Klient akceptuje zaproponowane materiały lub daje wytyczne co do ich zmiany), tworzeniu modeli 3D i wizualizacji projektowanych przestrzeni, tworzeniu rysunków technicznych dla wykonawców (rozmieszczenie punktów elektrycznych, rozmieszczenie osi przyłączeń wod.-kan., rysunki mebli na zamówienie dla stolarza itp.) oraz sporządzaniu wstępnego kosztorysu wykończenia wnętrz. Oprócz pełnowymiarowych projektów wnętrz Wnioskodawca wykonuje także same rysunki 2D i same wizualizacje 3D na zlecenie Zamawiającego według jego wytycznych. Wnioskodawca zajmuje się także projektowaniem mebli na wymiar na zlecenie (począwszy od kształtu mebla, po jego wykończenie) oraz stylizowaniem istniejących już przestrzeni (doborem dodatków, odświeżaniem wnętrz, drobnymi zmianami, dodawaniem brakujących w nich funkcji, mebli, sprzętów).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty