Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2017, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.82.2017.1, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.82.2017.1
w zakresie obowiązków płatnika możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2017 r. (data wpływu 8 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika i możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością rozważa wdrożenie rozwiązań organizacyjnych, które umożliwią pracownikom wykonującym pracę twórczą, w ramach zajmowanych stanowisk programistów, stosowanie 50% kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca zajmuje się głównie działalnością usługową w zakresie technologii informatycznych, w szczególności tworzeniem oprogramowania komputerowego, wspierających prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorców. Pracownicy, wobec których Wnioskodawca planuje wprowadzić wskazane rozwiązanie, zatrudnieni są na stanowisku programista, zajmujących się programowaniem.
Wnioskodawca planuje zmienić treść umów o pracę zawartych z pracownikami - programistami, poprzez podpisanie aneksów, tak aby wyodrębnić w tych umowach postanowienia dotyczące tworzenia oprogramowania i innych prac twórczych, objętych prawami autorskimi oraz wynagrodzenia z tego tytułu, od pozostałych elementów wynagrodzenia, niezwiązanych z pracami, będącymi przedmiotem praw autorskich. W aneksach zostanie wyraźnie wyodrębnione wynagrodzenie odpowiadające czynnościom związanym z korzystaniem z praw autorskich oraz pozostałej jego części związane z normalnym wykonywaniem obowiązków pracowniczych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty