13.06.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.55.2017.1.AD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.55.2017.1.AD

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2017 r. (data wpływu 27 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca w ramach swojej działalności gospodarczej prowadzi internetową Sieć Gier online, w ramach której jej użytkownicy mają możliwość skorzystania z gier wyłącznie przez sieć internet. Użytkownikiem Sieci Gier Klientem, zgodnie z Regulaminem Usług jest osoba, która poprzez jego akceptację uzyskała dostęp do usług oferowanych przez Sieć Gier.

Usługami, zgodnie z regulaminem są wszelkie świadczenia Sieci na rzecz Klienta wykonywane w ramach działalności Sieci Gier.

Z gier mogą korzystać tylko zalogowani Klienci. Korzystanie z gier (w ich podstawowej wersji) jest nieodpłatne. Uiszczając stosowną opłatę (zwaną dalej mikropłatnością) Klienci mogą uzyskać dostęp do dodatkowych funkcjonalności w grach, które uatrakcyjniają rozgrywkę (dalej Wirtualne Dobra). To oznacza, że Klienci nie płacą za możliwość grania w grę, tylko za jej pewne funkcje niedostępne w darmowej wersji. Sieć Gier działa całą dobę przez wszystkie dni tygodnia. Mikropłatności jakie uiszczają Klienci za Wirtualne Dobra stanowią przychody Wnioskodawcy. Dokonywane są one za pośrednictwem operatora płatności CashBill na podstawie przelewów dokonywanych przez Klientów lub płatności przy użyciu Paysafecard (karty przedpłaconej). Całość płatności związanych ze sprzedażą usług (Wirtualnych Dóbr) dokonywana jest za pośrednictwem operatora płatności CashBill, a z ewidencji dołączonej przez operatora Wnioskodawca jest w stanie jednoznacznie stwierdzić jakiej czynności dotyczyła konkretna płatność. Z portalu operatora płatności Wnioskodawca może także wydrukować zestawienie zawierające dane potrzebne do identyfikacji płatności. Wnioskodawca może w każdym momencie zlecić operatorowi płatności CashBill wypłatę zgromadzonych środków, który dokonuje płatności zbiorczej na konto Wnioskodawcy pomniejszonej o wartość należnej mu prowizji. Do płatności zbiorczej operator CashBill dołącza zestawienie pobranych kwot od klientów, na którym widnieje między innymi unikalny numer płatności, który pozwala na powiązanie konkretnej płatności ze sprzedaną usługą i płatnikiem. Na podstawie ewidencji otrzymanej od operatora płatności lub zestawień dostępnych na portalu CashBill Wnioskodawca księguje przychód z działalności oraz należny VAT za okresy miesięczne. Zestawienia są drukowane przez Wnioskodawcę przechowywane wraz z dokumentacją księgową.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne