Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2016, sygn. ILPP1/4512-1-742/15-4/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-742/15-4/AP
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki (pole paintballowe).
Na podstawie art. 14b § l i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez pełnomocnika doradcę podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2015 r. (data wpływu 8 października 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 listopada 2015 r. (data wpływu 25 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki (pole paintballowe) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 października 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki (pole paintballowe). Powyższy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 19 listopada 2015 r. (data wpływu 25 listopada 2015 r.) o doprecyzowanie przedstawionego stanu faktycznego oraz o pełnomocnictwo spełniające rygory wymienione w art. 137 § 3 ustawy Ordynacja podatkowa.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług związanych z rozrywką i rekreacją.
Wnioskodawca jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny oraz nalicza podatek od towarów i usług od świadczonych usług - obecnie według stawki 23%.
Wnioskodawca świadczy między innymi usługi wstępu do parku rozrywki, który jest zorganizowany jako tzw. pole paintballowe, tj. symulacja gry wojennej, z wykorzystaniem broni działającej na sprężone powietrze, strzelającej kulkami z farbą. Uczestnicy, w celu wzięcia udziału w rozgrywce, nabywają bilety wstępu, uprawniające ich do wstępu do parku, urządzonego na wzór pola bitewnego. W ramach uczestnictwa w rozgrywce udostępnia się im stosowny ubiór i wyposażenie, bez którego nie jest możliwy udział w symulacji potyczki (kombinezon, kask, broń).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty