Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2015, sygn. IPPP3/4512-236/15-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-236/15-2/MC
Zwolnienie od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług doradztwa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2015 r. (data wpływu 23 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług doradztwa jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług doradztwa.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka Jawna (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem działającym w branży szkoleniowej. Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, który organizuje szkolenia ogólnorozwojowe, jak również szkolenia odnoszące się m.in. do podnoszenia kompetencji kierowniczych, kompetencji sprzedażowych i obsługowych. W ofercie Spółka oferuje szkolenia dotyczące m.in. coachingu, asertywności, zarządzania zespołem, szkolenia z zakresu sprzedaży, komunikacji i telemarketingu.
Wnioskodawca nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. Usługi świadczone przez Spółkę nie są prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach. Wnioskodawca nie dysponuje akredytacją w rozumieniu przepisów o systemie oświaty.
Wnioskodawca w prowadzonej działalności gospodarczej podejmuje współpracę z podmiotem, który organizuje szkolenia współfinansowane ze środków publicznych (dalej: Spółka X). Wnioskodawca podpisał umowę ze Spółką X (dalej: Umowa), której przedmiotem było przeprowadzenie szkoleń oraz doradztwa w ramach projektu Standard pracy pośredników nieruchomości w oparciu o kompetencje zarządcze ZZL. Spółka X ma podpisaną umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i jest beneficjentem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Budżetu Państwa. Przedmiotowe usługi szkolenia oraz doradztwa w ramach Umowy były współfinansowane ze środków publicznych (poziom ich finansowania ze środków publicznych był nie mniejszy niż 70%). Beneficjentem środków publicznych była Spółka X, której podwykonawcą w związku ze świadczeniem usług szkolenia i doradztwa był Wnioskodawca.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty