Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2015, sygn. ILPB1/415-1200/14-2/AMN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1200/14-2/AMN
Źródła przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2014 r. (data wpływu 22 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie źródeł przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie źródeł przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce oraz podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).
W przyszłości Wnioskodawca może otrzymać w drodze darowizny prawo ochronne do znaku towarowego (dalej: Znak towarowy), od osoby, o której mowa w art. 4a ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (t.j. Dz. U. z 2009 r., Nr 93, poz. 768, z późn. zm., dalej: ustawa o SiD), tj. od ojca.
Darowizna Znaku towarowego zostanie dokonana do majątku Wnioskodawcy. Wnioskodawca zakwalifikuje Znak towarowy jako wartość niematerialną i prawną (WNiP) w rozumieniu art. 22b ust. 1 pkt 6 ustawy o PDOF. Jednocześnie Wnioskodawca chciałby wskazać, że otrzymany w drodze darowizny Znak towarowy planuje wprowadzić do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz wykorzystywać w jednoosobowej działalności gospodarczej, która będzie przez niego prowadzona. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca będzie zajmował się m.in. udzieleniem licencji innym podmiotom na korzystanie ze Znaku towarowego, co znajdzie odzwierciedlenie w stosownych grupowaniach Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) opisujących przedmiot działalności Wnioskodawcy, zgłoszonej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Udzielanie licencji przez Wnioskodawcę będzie mieć charakter zorganizowany i ciągły. W przypadku zawarcia przez Wnioskodawcę umowy licencyjnej, będzie ona zawarta na okres przekraczający jeden rok. Wnioskodawca będzie prowadził Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty