Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2015, sygn. ITPP2/4512-776/15/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-776/15/AW
Zwolnienie od podatku usług polegających na przeprowadzeniu kursu instruktora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz egzaminu kończącego ten kurs.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia z dnia 27 lipca 2015 r. (data wpływu 31 lipca 2015 r.), uzupełnionym w dniu 5 października 2015 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na przeprowadzeniu kursu instruktora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz egzaminu kończącego ten kurs - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 5 października 2015 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na przeprowadzeniu kursu instruktora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz egzaminu kończącego ten kurs.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Zawarł Pan z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki (dalej PZLA) umowę dotyczącą organizacji kursu instruktora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykonuje Pan tę umowę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Prowadzi Pan kurs na podstawie uzyskanego od PZLA certyfikatu oraz koncesji, jak również dopuści uczestników kursu do egzaminu, którego zdanie z oceną pozytywną będzie potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu kursu. Na podstawie tego zaświadczenia PZLA wystawi uczestnikom kursu legitymację instruktora PZLA. Zgodnie z umową, jest Pan zobowiązany do zapłaty na rzecz PZLA opłaty za certyfikat kursu, której wysokość będzie uzależniona od liczby uczestników kursu. Posiadanie legitymacji instruktora PZLA uprawnia do posługiwania się tytułem instruktora sportu w rozumieniu art. 41 ust. 3 ustawy o sporcie. Szczegółowe zasady prowadzenia kursu wynikają z wytycznych PZLA. Koszty Pana wynagrodzenia za prowadzenie kursu pokrywają uczestnicy kursu. Nie posiada Pan akredytacji kuratora oświaty na prowadzenie kursu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty