Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2015, sygn. ITPB4/4511-179/15/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/4511-179/15/MP
Czy w przypadku ewentualnego zwrotu dopłat przez Spółkę, w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, przychód z tytułu zwrotu dopłaty wniesionej przez Wnioskodawcę będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2015 r. (data wpływu 2 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwrotu dopłat wnoszonych do spółki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 czerwca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwrotu dopłat wnoszonych do spółki.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, będącą polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca przewiduje, iż w ramach działań restrukturyzacyjnych dojdzie do likwidacji/rozwiązania spółki jawnej, której będzie wspólnikiem. W związku z likwidacją/rozwiązaniem Wnioskodawca przejmie część majątku zlikwidowanej spółki jawnej, do którego to majątku między innymi będą należały: udziały spółki z o.o. (dalej: Spółka) oraz wierzytelności w stosunku do Spółki o wypłatę wynagrodzenia za umorzone udziały (dalej: Wierzytelności). W wyniku likwidacji Wnioskodawca stanie się jednym ze wspólników Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty