Interpretacja indywidualna z dnia 18.04.2014, sygn. IPPP3/443-52/14-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-52/14-2/KC
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z importem usługi licencji na użytkowanie znaku towarowego związanego z przyszłą sprzedażą sublicencji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz.U. z 2012 r., poźn. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poźn. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2014 r. (data wpływu 20 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z importem usługi licencji na użytkowanie znaku towarowego związanego z przyszłą sprzedażą sublicencji - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 stycznia 2014 r. wpłynął wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z importem usługi licencji na użytkowanie znaku towarowego związanego z przyszłą sprzedażą sublicencji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
P. S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT) oraz została zarejestrowana w Polsce na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych. Spółka prowadzi działalność holdingową, w ramach której m.in. udziela pożyczek podmiotom powiązanym posiadającym siedzibę prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski lub państw trzecich.
Wnioskodawca zawarł w 2011 r. z podmiotem z Grupy P., nieposiadającym siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski (spółka z siedzibą w Niemczech), umowę o udzielenie licencji na korzystanie ze znaku towarowego P. (dalej: Znak towarowy). Wnioskodawca w zamian za użytkowanie Znaku towarowego, w tym prawo do udzielania sublicencji na rzecz innych użytkowników, uiszcza opłatę licencyjną, której wysokość jest określana na podstawie przychodów podmiotów powiązanych z Wnioskodawcą.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty