Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2014, sygn. IPTPP2/443-103/14-3/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-103/14-3/PR
w zakresie zastosowania stawki podatku VAT 0% dla świadczonych usług transportu towarów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia według daty nadania 10 lutego 2014 r. (data wpływu 12 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT 0% dla świadczonych usług transportu towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług zakresie zastosowania stawki podatku VAT 0% dla świadczonych usług transportu towarów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, zarejestrowanym dla potrzeb realizacji transakcji wewnątrzwspólnotowych UE. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest transport samochodowy, krajowy, jak i zagraniczny.
Strategicznym klientem Wnioskodawcy jest polski podmiot gospodarczy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będący czynnym podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym również dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych UE. Kwalifikacja podatkowa usług transportu towaru dla wspomnianego klienta są przedmiotem niniejszego wniosku.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi międzynarodowego transportu towarów stanowią część składową transportu międzynarodowego, realizowanego w związku z importem towarów z Chin do Polski z odprawą celną na terenie Niemiec, który to import dokonywany jest przez wspomnianego klienta Wnioskodawcy. Zainteresowany odbiera towar po przeprowadzonej odprawie celnej i dostarcza do miejsca odbioru na terenie Polski, będącego siedzibą klienta.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty