Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2014, sygn. ILPP1/443-180/14-2/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-180/14-2/NS
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przekazania w formie darowizny zarejestrowanego znaku towarowego za czynność opodatkowaną podatkiem VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2014 r. (data wpływu 5 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przekazania w formie darowizny zarejestrowanego znaku towarowego za czynność opodatkowaną podatkiem VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przekazania w formie darowizny zarejestrowanego znaku towarowego za czynność opodatkowaną podatkiem VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Do dnia 1 stycznia 2014 r. Wnioskodawca prowadził jednoosobową działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, polegającą na prowadzeniu sieci sklepów mięsnych. Z uwagi na rozwój przedsiębiorstwa z dniem 1 stycznia 2014 r. została przeprowadzona restrukturyzacja przedsiębiorstwa poprzez zmianę formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwo Zainteresowanego z dniem 1 stycznia 2014 r. zostało wniesione do spółki komandytowej jako wkład niepieniężny, z wyłączeniem niektórych składników majątkowych.
Wnioskodawca nadal jednak prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy VAT polegającą na wynajmie spółce komandytowej dwóch zabudowanych nieruchomości oraz udzielaniu licencji znaku towarowego przedsiębiorstwa ww. spółce komandytowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty