14.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2014, sygn. ITPB3/423-308/14/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-308/14/PS

Czy w związku z tak przedstawionym stanem faktycznym, Spółka ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wydatków na nabycie licencji, których wartość początkowa obejmuje wydatki opisane w stanie faktycznym, w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowej technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 lipca 2014 r. (data wpływu 14 lipca 2014 r.) uzupełnionym na formularzu ORD IN z dnia 1 września 2014 r. (data wpływu 4 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 lipca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej między innymi podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest jednym z czołowych producentów perfum w Polsce. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji (kilkudziesięciu przedstawicieli handlowych na terenie całego kraju) produkty Spółki są obecne w ofercie tysięcy punktów sprzedaży detalicznej w Polsce. Spółka dąży do ciągłego poszerzania bazy sieci handlowych oferujących jej produkty. Aby dostosować się do zmieniających się realiów biznesowych, od 2003 roku Spółka kilkakrotnie zmieniała formę prawną prowadzonej działalności gospodarczej. W pierwszym roku istnienia Spółka działająca w formie spółki cywilnej skupiła się na planowaniu procesów biznesowych a w kolejnym rozpoczęła faktyczną działalność wprowadzając na rynek polski pierwszą kolekcję wód toaletowych i perfumowanych. W dniu 28 lutego 2006 roku Spółka działająca wówczas pod firmą X. uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. W dniu 7 września 2007 r. wspólnicy spółki jawnej podjęli uchwałę o przekształceniu spółki jawnej w spółkę akcyjną pod firma: Y, która została zarejestrowana w KRS w dniu 10 października 2007 roku. Nowopowstała spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 28 lutego 2008 roku.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne