Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2013, sygn. IPPB5/423-221/13-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-221/13-2/MW
Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego, planowany podział Spółki poprzez wydzielenie zgodnie z trybem określonym w art. 529 par. 1 pkt 4 KSH nie będzie skutkować dla niej powstaniem przychodu w związku z przeniesieniem składników majątkowych (odpowiednio: Inwestycji A i Inwestycji B) na Spółkę A oraz Spółkę B?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28.03.2013 r. (data wpływu 29.03.2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy planowany podział Spółki poprzez wydzielenie nie będzie skutkować dla Spółki powstaniem przychodu w związku z przeniesieniem składników majątkowych (odpowiednio: Inwestycji A i inwestycji B) na Spółkę A oraz Spółkę B jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.03.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy planowany podział Spółki poprzez wydzielenie nie będzie skutkować dla Spółki powstaniem przychodu w związku z przeniesieniem składników majątkowych (odpowiednio: Inwestycji A i inwestycji B) na Spółkę A oraz Spółkę B.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową prowadzącą działalność m.in. w zakresie usług deweloperskich, wynajmu i zarządzania nieruchomościami oraz w zakresie kupna i sprzedaży nieruchomości na własny rachunek. Jedynym udziałowcem Spółki jest H. B.V. - spółka kapitałowa z siedzibą w Holandii (dalej: Udziałowiec). Udziałowiec posiada również udziały m.in. w dwóch innych spółkach kapitałowych z siedzibą w Warszawie (dalej: Spółka A oraz Spółka B).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty