Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2013, sygn. IPPB3/423-41/13-3/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-41/13-3/KK
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym zwrot Nakładów na rzecz Kontrahenta, powinien zostać zaliczony przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środka trwałego (tj. Budynku)? 2. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wartość początkowa omawianego środka trwałego powinna być ustalona jako całkowita kwota Nakładów do zwrotu przez Spółkę na rzecz Kontrahenta, wskazana przez Kontrahenta na fakturze VAT (tj. wartość netto całego wynagrodzenia należnego Kontrahentowi wskazana na fakturze VAT wystawionej przez Kontrahenta) niezależnie od faktu, że płatność za to wynagrodzenie będzie dokonywana w ratach?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 07.01.2013r. (data wpływu 23.01.2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zwrotu nakładów na rzecz kontrahenta w postaci odpisów amortyzacyjnych oraz ustalenia wartości początkowej omawianego środka trwałego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23.01.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) oraz C. (Poland) Sp. z o.o. (dalej: Kontrahent) zawarły w czerwcu 2010 r. ogólną umowę ws. zasad i warunków świadczenia usług energetycznych przez Kontrahenta na rzecz Spółki (tzw. Original Agreement, dalej: Umowa Ogólna).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty