04.02.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2013, sygn. ITPP2/443-1389/12/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1389/12/AK

Podstawa opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania prac remontowo-budowlanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 października 2012 r. (data wpływu 13 listopada 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania prac remontowo-budowlanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania prac remontowo-budowlanych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie prac remontowo-budowlanych. Z kontrahentem zawarła umowę na wykonanie remontu nabrzeża, zgodnie z którą, po wykonaniu każdego etapu prac i potwierdzeniu wykonania protokołem odbioru wystawia faktury VAT. Z umowy przygotowanej przez kontrahenta wynika, że wartość wystawionej faktury częściowej nie może przekroczyć 80% wartości wykonanych robót podlegających fakturowaniu. Podstawą wystawienia faktury jest protokół odbioru wykonanych elementów robót budowlanych, a każdy etap prac potwierdzony protokołem ma wartość określoną w umowie. W protokole wskazana jest wartość wykonanych robót, natomiast fakturę częściową Spółka, zgodnie z umową, wystawia na kwotę stanowiącą równowartość 80% wartości prac odebranych na podstawie protokołu. Płatność nastąpi w ciągu 21 dni od daty otrzymania faktury.

Faktura końcowa na kwotę stanowiącą różnicę pomiędzy wartością końcową wykonanych robót, a wartością zafakturowaną fakturami częściowymi, zostanie wystawiona po podpisaniu protokołu odbioru końcowego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne