16.05.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2012, sygn. IPPB2/415-178/12-3/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-178/12-3/MG

Czy prawidłowym jest uznanie, że jedynym momentem powstania u Wnioskodawcy przychodu (poza przychodem z dywidend) związanego z uczestnictwem w Programie DSBS będzie moment zbycia przez Wnioskodawcę w przyszłości akcji nabytych w ramach Programu DSBS, poprzez zakwalifikowanie tego przychodu do przychodów z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy o PIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 02.02.2012 r. (data wpływu 27.02.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z uczestnictwem w programie odroczonych premii akcyjnych, organizowanym przez spółkę z siedzibą w Wielkiej Brytanii jest:

  • prawidłowe w części dotyczącej skutków podatkowych otrzymania warunkowego przyrzeczenia do nieodpłatnego nabycia akcji,
  • nieprawidłowe w pozostałej części.

UZASADNIENIE

W dniu 27.02.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z uczestnictwem w programie odroczonych premii akcyjnych, organizowanym przez spółkę z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest obywatelem Niemiec. Przebywał w Polsce przez czas określony (tj. od 1 września 2008 r. do 31 kwietnia 2010 r.) i w tym okresie Wnioskodawca wykonywał pracę na rzecz B. (obecnie: B. Sp. z o.o., dalej: Spółka polska) na podstawie oddelegowania do Spółki polskiej ze spółki macierzystej, mającej siedzibę w Niemczech (dalej: Spółka macierzysta), pozostając jej pracownikiem. Ze Spółką polską nie łączyła Wnioskodawcy nigdy polska umowa o pracę, ani inny stosunek prawny. Po wyjeździe z Polski, tj. od 1 maja 2010 r. Wnioskodawca jest traktowany jako nierezydent dla celów podatkowych w Polsce (osoba o ograniczonym obowiązku podatkowym) zgodnie z przepisami ustawy o PIT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne