14.02.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2012, sygn. ILPB3/423-510/11-6/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-510/11-6/EK

Czy Spółka prawidłowo nie będzie rozpoznawać przychodu podatkowego z tytułu wpłat na jej rachunek bankowy wartości pieniężnych wkładów Spółek GK i prawidłowo będzie rozpoznawać oraz ustalać (i korygować) wysokość kosztów uzyskania przychodów z tytułu ponoszonych wydatków w ramach Programu? Jeśli nie, to jak powinna postępować? Czy dofinansowanie jest zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 24 października 2011 r. (data wpływu 25 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego, kosztów uzyskania przychodów oraz zwolnienia przedmiotowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 października 2011 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem w dniu 07 lutego 2012 r. oraz 10 lutego 2012 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego, kosztów uzyskania przychodów oraz zwolnienia przedmiotowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

A S.A. (dalej: A) zawarła w dniu 26 maja 2011 r. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (dalej: PARP) Umowę o Dofinansowanie Projektu w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (dalej: Umowa o Dofinansowanie). Według tej Umowy, beneficjentem jest nie tylko A (wg nomenklatury Umowy o Dofinansowanie Beneficjent), ale także przedsiębiorca, który otrzymał pomoc (wg nomenklatury Umowy o Dofinansowanie Beneficjent Prywatny), czyli spółki należące do Grupy Kapitałowej (dalej Spółki GK). Z Umowy o Dofinansowanie, w szczególności z załączników do niej, wynika, że kwota wsparcia finansowego jest przekazywana bezpośrednio A, ale jednym z warunków tego wsparcia jest wniesienie wkładów przez A i Spółki GK.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne