Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2011, sygn. ILPP1/443-175/11-2/KŁ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-175/11-2/KŁ
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Spółkę usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2011 r. (data wpływu 31 stycznia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Spółkę usług jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 stycznia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Spółkę usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. jest firmą prowadzącą działalność w zakresie udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach w uzyskaniu odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych. W głównej mierze są to szkody osobowe, natomiast odszkodowanie uzyskiwane jest z polisy OC (odpowiedzialności cywilnej) sprawcy zdarzenia. Do potencjalnych klientów Spółka dociera za pośrednictwem sieci agentów na terenie całego kraju, którzy w jej imieniu kompletują niezbędną dokumentację, tj. zawierają umowy o dochodzenie świadczeń odszkodowawczych oraz kompletują pozostałą dokumentację. Procedura uzyskania należności wynikłych z roszczeń odszkodowawczych rozpoczyna się od negocjacji z zakładem ubezpieczeń (postępowanie przedsądowe). Spółka w ramach swojej działalności wykonuje następujące czynności: weryfikacja merytoryczna sprawy, zgłoszenie szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego, prowadzenie negocjacji pomiędzy klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie wysokości wypłacanych świadczeń odszkodowawczych. W razie nieuzasadnionej odmowy wypłaty sprawa kierowana jest do Kancelarii Radców Prawnych, a następnie na drogę postępowania sądowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty