28.02.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2011, sygn. IBPBI/2/423-1705/10/SD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1705/10/SD

- Czy przedstawiony w stanie faktycznym sposób wyliczenia wartości firmy powstałej w wyniku aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowy?
- Czy przyjęty przez Spółkę sposób alokacji łącznej wartości nabytych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych ustalonej w konsekwencji wystąpienia ujemnej wartości firmy na poszczególne środki trwałe i wartości niematerialne i prawne, zakładający przypisanie ujemnej wartości firmy do niskocennych składników majątku, jest prawidłowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), po ponownym rozpatrzeniu, w związku prawomocnym wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 29 września 2010 r. Sygn. akt II FSK 1435/09, wniosku z dnia 29 października 2007 r., Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione w ww. wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • wyliczenia wartości firmy - jest nieprawidłowe,
  • sposobu alokacji łącznej wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych do poszczególnych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nabytych w drodze aportu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 listopada 2007 r. wpłynął do tut. BKIP ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • wyliczenia wartości firmy,
  • sposobu alokacji łącznej wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych do poszczególnych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nabytych w drodze aportu.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne