Interpretacja indywidualna z dnia 06.09.2011, sygn. ITPP2/443-834/11/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-834/11/MD
Opodatkowanie czynności zniesienia współwłasności nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2011 r. (data wpływu 10 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania czynności zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 czerwca 2011 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania czynności zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca posiadał dwie główne linie biznesowe: linia do produkcji zakrętek pilfer proof (dalej: dział pp") oraz linia do produkcji zakrętek twist-off (dalej: dział to"). Obie linie biznesowe były wyodrębnione w jego strukturze na płaszczyźnie organizacyjnej, funkcjonalnej oraz finansowej. Dział to oraz dział pp posiadały w zasadzie odrębnych klientów. Dział to stanowił zorganizowany zespół składników majątkowych, wykorzystywanych w procesie produkcji zakrętek twist-off.
W dniu 31 maja 2010 r. Wnioskodawca wniósł (z mocą prawną od dnia 1 czerwca 2010 r.) dział to jako zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy z dnia 11 marca 2004 r. (Dz.U. nr 54, poz. 535, dalej: ustawa") tytułem wkładu niepieniężnego (dalej: aport") do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - spółki komandytowej (dalej: Spółka), w której uczestniczył jako komandytariusz. Aktualnie Wnioskodawca nadal uczestniczy w Spółce jako komandytariusz (komplementariuszem jest inna osoba prawna).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty