Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2010, sygn. IBPP3/443-700/10/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-700/10/PK
zastosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2010r. (data wpływu 20 września 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz określenia dokumentów uprawniających do zastosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 września 2010r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz określenia dokumentów uprawniających do zastosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest producentem wycieraczek i systemów chłodzenia silnika, które dostarcza na rzecz światowych producentów samochodów. Spółka produkuje także lampy tylne, przednie i przeciwmgielne oraz zajmuje się montażem modułów czołowych i chłodzących dla przemysłu samochodowego. Produkty Spółki są sprzedawane do wielu krajów świata, zarówno w Europie jak i poza nią. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT w Polsce, jest też zarejestrowana na VAT w Niemczech i ma przyznany tam numer VAT.
Jednym z typów dokonywanych przez Spółkę transakcji jest sprzedaż towarów do odbiorcy spoza Unii Europejskiej z dokonaniem odprawy eksportowej w Niemczech. W ramach tej transakcji towary są transportowane do Niemiec, gdzie otwierana jest procedura celna i dokonywana jest odprawa eksportowa. Następnie towary drogą morską lub lotniczą transportowane są do kraju przeznaczenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty